
Free Shipping
On orders over $50
Quality Guaranteed
Manufacturer backed
30-Day Returns
Hassle-free returns
A/C Accumulator Innovative engineering, manufacturing technology and quality control ensure that Spectra Premium a/c accumulators meet or exceed the performance of the original equipment they replace. | A/C Accumulator
| Material | Aluminum |
|---|---|
| Body Length | 152 mm |
| Body Diameter | 64 mm |
| Inlet Fitting Diameter | 10 mm |
| California_Prop 65 Message | Y |
| Weight: | 0.89 |
| Transfers : | 1 |
| Alt Inventory: | YES |
| Quantity Required: | 1 |