
Free Shipping
On orders over $50
Quality Guaranteed
Manufacturer backed
30-Day Returns
Hassle-free returns
Air Filter MAHLE® air filters capture 99.9% of dust, soot, and tire wear particles | Air Filter
| Shape | Conical |
|---|---|
| Height | 7.91 in |
| Reusable | No |
| Inlet Diameter | 4.5 in |
| Outside Diameter | 8.2 in |
| Weight: | 0.82 |
| Transfers : | 2 |
| Alt Inventory: | YES |
| Quantity Required: | 1 |
| Dimensional Weight: | 2.44 |