
Free Shipping
On orders over $50
Quality Guaranteed
Manufacturer backed
30-Day Returns
Hassle-free returns
Air Filter MAHLE® air filters capture 99.9% of dust, soot, and tire wear particles | Air Filter
| Shape | Flat Panel |
|---|---|
| Height | 1.73 in |
| Reusable | No |
| Side A Length | 10.4 in |
| Side B Length | 9.9 in |
| Weight: | 0.75 |
| Shipping : | 7 |
| Alt Inventory: | YES |
| Quantity Required: | 1 |
| Dimensional Weight: | 0.97 |