
Free Shipping
On orders over $50
Quality Guaranteed
Manufacturer backed
30-Day Returns
Hassle-free returns
Cabin Air Filter OE recommended replacement filter; Premium activated charcoal media; Removes odors in addition to capturing pollen, dust, and other allergens | Cabin Air Filter
| Width | 8.5 in |
|---|---|
| Height | 1.14 in |
| Length | 7.28 in |
| Reusable | No |
| Weight: | 0.43 |
| Transfers : | 1 |
| Alt Inventory: | YES |
| Quantity Required: | 1 |
| Dimensional Weight: | 0.52 |