
Free Shipping
On orders over $50
Quality Guaranteed
Manufacturer backed
30-Day Returns
Hassle-free returns
Cabin Air Filter OE recommended replacement filter; Premium electrostatically charged media; Captures ultra-fine particulates such as diesel carbon and smoke | Cabin Air Filter
| Width | 10.24 in |
|---|---|
| Height | 1.61 in |
| Length | 7.99 in |
| Reusable | No |
| Weight: | 0.37 |
| Transfers : | 4 |
| Alt Inventory: | YES |
| Quantity Required: | 1 |
| Dimensional Weight: | 0.86 |