
Free Shipping
On orders over $50
Quality Guaranteed
Manufacturer backed
30-Day Returns
Hassle-free returns
Engine Air Filter | Pronto Air Filter
| Shape | Panel |
|---|---|
| Width | 9.29 in |
| Height | 47 mm |
| Length | 13.74 in |
| Reusable | No |
| Grade Type | Regular |
| Side A Length | 13.78 IN |
| Side B Length | 9.37 IN |
| Marine Approved | No |
| Filter Media Material | Cellulose |
| Weight: | 0.75 |
| Alt Inventory: | YES |
| Quantity Required: | 1 |
| 296 Santa Ana, CA : | 2 |
| Dimensional Weight: | 1.10 |