
Free Shipping
On orders over $50
Quality Guaranteed
Manufacturer backed
30-Day Returns
Hassle-free returns
Green Stripe Heavy-Duty Thermostat Seals fit securely around the thermostat valve to prevent leakage. | Engine Coolant Thermostat Seal
| Type | Thermostat Seal |
|---|---|
| Design | Grooved, Molded |
| Height | .21 in |
| Inside Diameter | 1.84 in |
| Outside Diameter | 2.4 in |
| Weight: | 0.95 |
| Transfers : | 10 |
| Alt Inventory: | YES |
| Quantity Required: | 1 |