
Free Shipping
On orders over $50
Quality Guaranteed
Manufacturer backed
30-Day Returns
Hassle-free returns
Suspension Trailing Arm Bushing By constantly introducing design enhancements that extend product life and simplify installation and replacement, MOOG has earned its reputation as the chassis industry's Problem Solver. | Suspension Trailing Arm Bushing
| Length | 5.150 in |
|---|---|
| Material | Steel Clad Rubber |
| Grade Type | Premium |
| Bushing Quantity | 1 |
| Outside Diameter | 1.570 in |
| Part Description | Suspension Trailing Arm Bushing |
| Mounting Hole Diameter | 0.490 in |
| Mounting Hole Quantity | 2 |
| Weight: | 1.4 |
| Shipping : | 1 |
| Alt Inventory: | YES |
| Quantity Required: | 1 |