
Free Shipping
On orders over $50
Quality Guaranteed
Manufacturer backed
30-Day Returns
Hassle-free returns
Muffler - Welded Assembly - Challenge | Muffler - Welded Assembly - Challenge
| Boxed | Yes |
|---|---|
| Body Width | 11.000 in |
| Body Height | 5.500 in |
| Body Length | 12.000 in |
| Outlet Type | Pipe |
| Muffler Type | Baffled |
| Body Material | Aluminized Steel |
| Inlet Location | Right Center |
| Inlet Quantity | 1 |
| Overall Length | 27.000 in |
| Outlet Quantity | 1 |
| Heat Shield Attached | No |
| Inlet Outside Diameter | 2.250 |
| Muffler Outlet Location | Center |
| Outlet Outside Diameter | 2.000 in |
| Weight: | 13.4 |
| Transfers : | 1 |
| Alt Inventory: | YES |
| Quantity Required: | 1 |