
Free Shipping
On orders over $50
Quality Guaranteed
Manufacturer backed
30-Day Returns
Hassle-free returns
Air Filter
| Shape | Panel |
|---|---|
| Width | 9.76 in |
| Height | 70 mm |
| Length | 12.68 in |
| Reusable | No |
| Grade Type | Regular |
| Marine Approved | No |
| Filter Media Material | Cellulose |
| Weight: | 1.08 |
| Transfers : | 59 |
| Alt Inventory: | YES |
| Quantity Required: | 1 |
| Dimensional Weight: | 2.01 |