
Free Shipping
On orders over $50
Quality Guaranteed
Manufacturer backed
30-Day Returns
Hassle-free returns
Suspension Control Arm Bushing | Suspension Control Arm Bushing
| Color | Black |
|---|---|
| Length | 1.969 in |
| Material | Natural Rubber |
| Mounting Type | Press In |
| Wall Thickness | 0.08 in |
| Inside Diameter | 0.56 in |
| Bushing Quantity | 1 |
| Outside Diameter | 1.46 in |
| Mounting Hardware Included | Yes |
| Weight: | 0.2 |
| Transfers : | 5 |
| Alt Inventory: | YES |
| Quantity Required: | 2 |
| Dimensional Weight: | 0.22 |