
Free Shipping
On orders over $50
Quality Guaranteed
Manufacturer backed
30-Day Returns
Hassle-free returns
Suspension Control Arm Bushing | Suspension Control Arm Bushing
| Color | Silver |
|---|---|
| Length | 2.44 in |
| Material | Natural Rubber |
| Mounting Type | Press In |
| Wall Thickness | 0.067 in |
| Inside Diameter | 0.57 in |
| Bushing Quantity | 2 |
| Weight: | 1.2 |
| Transfers : | 2 |
| Alt Inventory: | YES |
| Quantity Required: | 2 |