
Free Shipping
On orders over $50
Quality Guaranteed
Manufacturer backed
30-Day Returns
Hassle-free returns
Suspension Trailing Arm Bushing This suspension trailing arm bushing is precision-engineered and rigorously tested to provide reliable replacement for the original equipment on specific vehicles. | Rear Position Trailing Arm Bushing
| Color | Silver |
|---|---|
| Length | 131.5 mm |
| Material | Steel |
| Inside Diameter | 15.5 mm |
| Outside Diameter | 80.6 mm |
| Package Contents | 1 Bushing |
| Mounting Hole Diameter | 15.5 mm |
| Mounting Hole Quantity | 2 |
| Mounting Hardware Included | No |
| Weight: | 2.09 |
| Transfers : | 11 |
| Alt Inventory: | YES |
| Quantity Required: | 2 |